Kabinet komt met nieuwe maatregelen

Hoewel ik nog niet één debat heb gehoord over de definitie van ‘de woningmarkt lostrekken’ of het doel dat daarmee beoogd zou moeten worden, kondigde Dijsselbloem vandaag alweer nieuwe maatregelen aan:

Het kabinet wil met onder meer met fiscale maatregelen pensioenfondsen en burgers verleiden om hun vermogen in Nederland te investeren.

‘Er zijn vermogens beschikbaar die in buitenland zijn geïnvesteerd, of helemaal niet. Die gewoon zijn gestald.

Bron: volkskrant

Bij vermogens die zijn ‘gestald’ kan ik me niet veel meer voorstellen dan geld dat vast zit in papiergeld- of goudbaren in een kluis, of dat vast zit in hoge huizenprijzen. Ook de oproep dat geld uit het buitenland moet worden terug gehaald om ‘in onszelf’ te investeren vind ik wat dubieus. Ik vraag me dan af hoe wij zouden reageren als bijvoorbeeld de Noren hun geld zouden terughalen om lucht in de huizenzeepbel te pompen. Het is protectionisme, waarbij er zeer waarschijnlijk nog meer geld van productieve schulden naar onproductieve schulden overgeheveld zal worden.

En investeren in productieve schulden is nu juist nodig. Vandaag maakte het CBS namelijk bekend dat de werkloosheid is opgelopen naar 8,7%. Later op de ochtend deed het CPB daar nog eens een schepje bovenop door met een raming te komen dat volgend jaar de werkloosheid naar 9,25% oploopt. Het CPB was bovendien vaak al te rooskleurig met haar ramingen. En weet je wie er ook rooskleurige ramingen deed in het verleden? De NHG:

Pas bij een prijsdaling van 20-25 procent en een werkloosheid van 9,5 procent is de bodem van het fonds bereikt. Maar dat scenario is niet reëel.

Schiffer, 10-05-2012

Toch weer iets om in de gaten te gaan houden dus. Voor ‘mooie’ grafieken over de vandaag gepubliceerde cijfers raad ik dit artikel aan.

 

3 comments for “Kabinet komt met nieuwe maatregelen

Comments are closed.