Een artikel dat wat mij betreft tot de klassieke zeepbel-literatuur hoort is deze, waarin onder andere een plaatje staat met huizenprijzen versus de CPI. Omdat de grafiek in dat artikel alweer wat ouder is, heb ik net even een update gedaan. Ik dacht hem eerst alleen via twitter te delen, maar het blijkt nogal een heftige eyeopener voor velen. Die mensen hebben dan zeker niet de infographic van Snorkel gezien? Maar gezien de interesse zet ik hem dus ook even hier neer:
Als ik ergens cijfers vind over de loonontwikkeling, dan zet ik die ook nog een keer af tegen de prijzen. Of als iemand ze heeft liggen houd ik me aanbevolen. Tot die tijd wil ik je deze artikelen aanbevelen, over het verband tussen inflatie en huizenprijzen op de lange termijn.
Edit: omdat Kees Verhoeven namens de tijdelijke commissie huizenprijzen meldde dat bij een stijging van een procent boven inflatie er risico van een terugval bestaat. Ik kan me voorstellen dat ze dat op een plaatje als deze hebben gebaseerd:
12 comments for “Huizenprijzen versus inflatie sinds 1965”